Facebook

Twitter

Saturday 20 December 2014

Πάλεψε αλλά έχασε στις λεπτομέρειες… (ΑΠΟΕΛ – Παφιακός 2-3)

Την ήττα γνώρισε στο Λευκόθεο η πετοσφαιρική μας ομάδα από την Ανόρθωση με 3-2 σερ και παρέμεινε στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 7 βαθμούς, δύο λιγότερους από τη Νέα Σαλαμίνα που έχει 9.

Η ομάδα μας πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ωστόσο έχασε τη νίκη στις λεπτομέρειες και συγκεκριμένα στην διαδικασία του τάι-μπρέικ.

Αν και αρχικά βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 σετ κατάφερε και ανέτρεψε τα δεδομένα ισοφαρίζοντας σε 2-2 και στέλνοντας τον αγώνα στην διαδικασία του τάιμ μπρέικ. Εκεί η Ανόρθωση πιο ψύχραιμη σε καίρια σημεία του αγώνα κατάφερε και επικράτησε με 15-10 κατακτώντας παράλληλα τη νίκη.

Το παιχνίδι με την Ανόρθωση ήταν το τελευταίο για το 2014 αφού ακολουθεί διακοπή για τις γιορτές των Χριστουγέννων με το πρωτάθλημα να επαναρχίζει στις 9 Δεκεμβρίου με την ομάδα μας να φιλοξενείται στην Δερύνεια από την Αναγέννηση.

ΑΠΟΕΛ - Παφιακός 2-3 (21-25, 16-25, 26-24, 26-24, 10-15)